انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
مهم:با توجه به پاکسازي موضوعات و پست هايي که شامل لينک ها يا عکس هاي خراب هستند،امکان کاهش در تعداد پست ها يا موضوعات ارسال شده توسط کاربران وجود دارد.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25

موضوع: نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

 1. Top | #1
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  Tongue نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  هر چه باید درباره قرصهای ضد بارداری(ocp) بدانیم

  خوردنی همهفن حریف
  بیش از 100 میلیون نفر از زنان جهان برای جلوگیری از باردار شدن داروهای ضد بارداری خوراکی مصرف میکنند. این قرصها علاوه بر جلوگیری از بارداری کاربردهای متفاوت دیگری نیز دارند. از جمله این کاربردها تنظیم سیکلهای قاعدگی، کاهش درد و انقباضات عضلانی (کرامپ) طی دوره قاعدگی و درمان مشکلات هورمونی و کیستهای تخمدان است. در بازار دارویی انواع مختلفی از این داروها وجود دارد و شرکتهای متفاوتی اقدام به ساخت این اقلام مینمایند که اکثراً بیخطر و مؤثر هستند. تجویز این قرصها بر اساس شرایط بالینی بیمار انجام میشود. قرصهای ضد بارداری معمولاً ترکیبی از استروژن و پروژسترون هستند. این ترکیبات در واقع همان هورمونهایی هستند که به صورت طبیعی از تخمدانها ترشح میشوند و تخمکگذاری و سیکلهای قاعدگی را ایجاد میکنند. چون این داروها در زنان سالم نیز مصرف میشود باید به اثرات سوء و فواید این داروها به دقت توجه شود. اگرچه بیخطر بودن این قرصها در اکثر زنان اثبات شده است.
  تاریخچه
  اولین نسل این قرصها در سال 1960 میلادی معرفی شد. این قرصها حاوی دوزهای زیادی از پروژسترون و استروژن بودند. در نسل دوم قرصهای ضد بارداری خوراکی که در سال 1970 میلادی به بازار عرضه شد دوز استروژن موجود از 50 تا 150 میلیگرم به 20 تا 35 میلیگرم کاهش یافت. علت این تغییرات کاهش خطر ترومبوآمبولی بود (ترومبوآمبولی یک مشکل عروقی است که در آن لختههای خون به صورت ذرات آمبولی به رگهای کوچک میروند و باعث بسته شدن آنها و ایجاد ایسکمی و ... میشوند). این داروها به صورت منوفازیک تهیه شدهاند، یعنی در طول دوره قاعدگی هر قرص دارای مقادیر ثابتی از استروژن و پروژسترون است. اما در قرصهای مولتیفازیک که از سال 1980 میلادی به بازار وارد شدند میزان پروژسترون با توجه به زمان دوره قاعدگی کاهش پیدا میکند. این امر از جمله مزیتهای این قرص است، چرا که در خود بدن نیز میزان ترشح هورمونهای استروژن و پروژسترون در طی یک دوره قاعدگی یکسان نیست و قرصهای مولتیفازیک تا حدودی این نقیصه قرصهای منوفازیک را جبران کردهاند. در حدود 5 سال پیش نسل سوم قرصهای ضد بارداری ساخته شد و به دلیل اینکه ثابت شد این قرصها اثرات سوء کمتری بر قند خون، غلظت انسولین پلاسما و فرایندهای چربی دارند، میتوان این داروها را به راحتی برای افراد دیابتی و افراد دارای اختلالات چربی خون تجویز کرد. نسل سوم قرصهای ضد بارداری، هیرسوتیسم (پرمویی) و آکنه (جوش) را نیز کاهش میدهند. باید توجه داشت که داروهای نسل سوم صرفاً عارضههای کمتری دارند ولی در زمینه جلوگیری از بارداری و مشکلات هورمونی، شواهدی به نفع مؤثرتر بودن این نسل بر نسل اول و دوم وجود ندارد.
  نوع دیگری از قرصهای ضد بارداری قرصهای پروژسترونیاند که از 30 سال پیش تجویز میشوند و تنها حاوی پروژسترون میباشند. در مواردی که زنان نمیتوانند بنا به دلایل پزشکی یا شرایط بالینی قرصهای ترکیبی (استروژن و پروژسترون) مصرف کنند و نیز در زنان شیرده قرصهای پروژسترونی تجویز میشود.
  مصرفکنندهها
  میزان اثر این داروها بستگی به کسانی دارد که آن را مصرف میکنند. در صورتی که این قرصها به درستی مصرف شود در حدود 97 تا 99 درصد موارد مؤثر هستند. مصرفکنندهها به دو گروه منظم و نامنظم تقسیم میشوند. مصرفکنندههای منظم کسانی هستند که مصرف دارو را هیچگاه فراموش نمیکنند و هر دوز را در ساعت معینی مصرف میکنند. از خصوصیات دیگر مصرفکنندههای منظم این است که در دوران مصرف دارو به استفراغ و اسهال مبتلا نمیشوند. مصرفکننده نامنظم افرادی هستند که داروها را نامرتب مصرف میکنند. میشود حدس زد که موارد شکست در این گروه زیادتر است.
  در زنانی که به صورت مرتب این داروها را مصرف میکنند امکان شکست این روش (یعنی باردار شدن) فرد یک نفر از هر هزار زن در یک سال است. این آمار در کسانی که قرصها را نامرتب استفاده میکنند بسیار بالاتر میباشد. طبق تحقیقات، در این دسته از مصرفکنندهها 50 نفر از هر هزار زن در یک سال دچار بارداری ناخواسته میشوند.
  نحوه عمل
  قرصهای ضد بارداری با استفاده از شیوههای زیر تغییراتی را در سیستم طبیعی رحم و تخمدانها به وجود میآورند و از این طریق اعمال اثر میکنند.
  - جلوگیری از تخمکگذاری
  - تغییر موکوس گردن رحم به صورتی که قدرت نفوذ اسپرم کاهش یابد. قرصها ترشحات مخاطی گردن رحم را غلیظتر و چسبناکتر میکنند.
  - تغییر در لایه مخاطی رحم به نحوی که تخم لقاحیافته قابلیت لانهگزینی در جدار رحم و رشد در رحم را پیدا نکند.
  فواید
  کاهش خونریزی و کاهش ابتلا به آنمی فقر آهن به علت کمتر شدن خونریزی دوران قاعدگی از جمله فواید این داروها است. این داروها درد و کرامپهای عضلانی دوران قاعدگی را کاهش میدهند و سیکلها را تنظیم میکنند. کاهش خطر ابتلا به بیماری فیبروکیستیک پستان و سرطان آندومتر رحم و تخمدان و درمان کیستهای تخمدانی از دیگر اثرات مفید مصرف این داروها است. این قرصها در برابر بیماریهای التهابی لگن (یکی از علل عمده ناباروری) محافظ بدن میباشند ولی از انتقال عفونتهای جنسی جلوگیری نمیکنند. برخی از این قرصها باعث بهبودی جوشها و آکنهها میشوند. قابلیت برگشت سریع این داروها هم از علتهای انتخاب این قرصها به عنوان یکی از روشهای شایع جلوگیری از بارداری میباشد. معمولاً اندکی پس از قطع مصرف دارو، سیکلهای قاعدگی و توانایی باروری به حالت نرمال خود باز میگردد و این خاصیت برای کسانی که میخواهند یک روش کوتاهمدت برای جلوگیری از بارداری داشته باشند روش مناسبی است.
  اثرات قلبی- عروقی
  ارتباط بین مصرف قرصهای ضد بارداری خوراکی و بیماریهای قلبی- عروقی به دقت و به دفعات زیاد مورد بررسی قرار گرفته است. در زنان غیر سیگاری و آنها که دیابت یا فشار خون بالا ندارند هیچگونه افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی- عروقی به خصوص سکته قلبی وجود ندارد. اگر چه باید برای این زنان برنامه منظمی به منظور بررسی فشار خون در نظر گرفت. چون بعضی از تحقیقات نشان داده است که استفاده از قرصهایی با دوز بالای استروژن، خطر سکته را در زنان بالا میبرد. همچنین در این تحقیقات خطر حوادث قلبی عروقی- مرگ در زنان 40 تا 44 ساله مصرفکننده قرصهای ضد بارداری خوراکی، 10 برابر بیشتر از زنان 20 تا 24 ساله مصرفکننده این قرصها گزارش شده است. با این همه شواد زیادی هم به ضرر این فرضیات وجود دارد و هنوز بسیاری معتقدند که افزایش دوره مصرف این داروها یا سابقه مصرف قبلی اینها تأثیری بر افزایش خطر سکته قلبی و ... ندارد و همچنان فشار خون بالا و سیگار از مهمترین عوامل خطری هستند که احتمال بروز سکته مغزی و سکته خونریزیدهنده را بالا میبرند. به طور کلی میتوان گفت احتمال خطر مرگ زنان سیگاری که قرصهای ضد بارداری خوراکی مصرف نمیکنند بسیار بالاتر از زنان غیر سیگاری مصرفکننده قرصهای ضد بارداری خوراکی است.
  ترومبوآمبولی وریدی
  آمبولی ریوی و ترومبوز وریدهای عمقی پا یکی از جدیترین مشکلات مصرفکنندگان این قرصها است. احتمال بروز این عارضه به طور کلی 15 نفر در هر 100.000 نفر در یک سال است. با این وجود در زنان مصرفکننده این قرصها ترومبوآمبولی وریدی 3 تا 6 برابر بیشتر از زنان دیگر اتفاق میافتد. احتمال بروز این مشکل با افزایش سن، چاقی و جراحی اخیر بالاتر نیز میرود. خطر بروز آن در سال اول مصرف این دارو بیشتر است و به ترکیبات استروژنی آن مربوط نمیباشد. اما در زنانی که دارای نقص مادرزادی آنتیترومبین iii و جهش فاکتور لیدن v (دو تا از فاکتورهای خونی شرکتکننده در سیستم انعقاد خون- هستند احتمال افزایش انعقادپذیری وجود دارد) که احتمال بروز ترومبوآمبولی را در این زنان بالاتر میبرد، بنابراین بهتر است این افراد تنها از قرصهای پروژسترونی استفاده کنند.
  ارتباط سرطان با این داروها
  این داروها احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را کم میکنند. مصرف سه ساله این قرصها خطر ابتلا را 40 درصد میکاهد و مصرف ده ساله این قرصها خطر ابتلا به سرطان تخمدان را تا 80 درصد کاهش میدهد.
  این قرصها خطر ابتلا به سرطان آندومتر (لایه مخاطی رحم) را نیز کاهش میدهند. در مورد خطر ایجاد سرطان پستان توسط این داروها نیز تحقیقات متفاوت و زیادی صورت گرفته است که برخی این داروها را بیتأثیر و برخی مؤثر میدانند. اما به طور کلی توصیه میشود برای جلوگیری به موقع از این بیماری همه زنان خودشان معاینه ماهانه پستان انجام دهند و در صورت لمس توده یا احساس تغییر در بافت پستان حتماً به پزشک مراجعه کنند.
  در برخی از مطالعات نیز بیان شده که مصرف این قرصها خطر ابتلا به سرطان گردن رحم را افزایش میدهد. اگر چه در سرطان گردن رحم عوامل تأثیرگذار مهمتری نیز مطرح میباشند، اما چون احتمال اندکی از این نظر مطرح است میتوان برای غربالگری و تشخیص این سرطان از پاپ اسمیر استفاده کرد.
  عوارض جانبی
  عوارض جانبی این قرصها دارای طیف وسیعی است ولی معمولاً این عوارض آنقدرها مشکلزا نیستند. بیشتر خانمها با شروع مصرف قرص تعداد کمی از این عوارض را تجربه میکنند ولی پس از مصرف سومین بسته معمولاً این مشکلات خودبهخود برطرف میشوند.
  لکهبینی و خونریزی در حین مصرف قرصها، دو عارضه شایعی است که در اولین سیکل و در صورت فراموش شدن یا دیر خوردن یکی از قرصها اتفاق میافتد. خونریزی میتواند به خفیف یا همانند قاعدگی زیاد باشد و در هر زمانی از دوره قرصها اتفاق افتد. برای جلوگیری از این عارضه هر روز سر یک ساعت مشخص قرصها را مصرف کنید. لکهبینی معمولاً به علت استفاده متوالی از این داروها است و پس از سومین سیکل دیگر نباید اتفاق بیفتد.
  حالت تهوع معمولاً به آن اندازه شدید نیست که استفراغ ایجاد کند. بهتر است قرصها را با غذا و قبل از خواب مصرف کنید. وعدههای غذایی را کمحجم و در دفعات زیاد بخورید. ویتامین 6b با دوز 50 تا 100 میلیگرم روزانه در برطرف شدن این علایم کمککننده است. در صورت دردناک شدن پستان، میزان نمک مصرفی و کافئین را کاهش دهید. در برخی زنان اندازه پستان بزرگ میشود، این مسأله نگرانکننده نیست اما در صورتی که توده یا تغییری در بافت پستان به صورت یک طرفه پدیدار شود حتماً باید به پزشک مراجعه شود.
  تغییرات وزن: مصرف دارو در طولانیمدت باعث افزایش وزن به میزان 1 تا 2 کیلوگرم میشود. البته هنگام شروع مصرف دارو وزن اندکی کاهش مییابد.
  تغییرات پوستی: در آغاز مصرف قرصها آکنه و جوشها افزایش مییابند ولی با ادامه دادن دارو وضع بهتر میشود. گاهی تیرگی پوست به خصوص در لب تحتانی، زیر چشمها و پیشانی ایجاد میشود و تعداد کمی از زنان نیز افزایش رشد موی صورت پیدا میکنند، اما به طور کلی این قرصها باعث کاهش موی صورت و بدن میشوند.
  تغییرات خلقوخو: با مصرف این قرصها گاهی افسردگی و بیحوصلگی به خصوص قبل از زمان شروع قاعدگی به وجود میآید. ورزش و تمرینات منظم و استراحت و خواب کافی و مصرف ویتامین 6b در رفع این علایم مؤثر است.
  خستگی: معمولاً بعد از 4 تا 6 هفته خودبهخود از بین میرود.
  قطع یا عقبافتادگی قاعدگی: یکی از مشکلات شایع در زنان مصرفکننده قرص ممکن است خونریزی کم در حین قاعدگی یا اصلاً اتفاق نیافتادن قاعدگی باشد. این حالت به خصوص هنگامی که مصرف این قرصها با شرایط استرسزای بیماری همراه است بیشتر میشود. به طور کلی بیماری، تغییر در برنامهریزی، فعالیتها و مسافرت از جمله عواملی هستند که باعث تشدید این علایم میشوند. با این حال چون اتفاق نیافتادن قاعدگی میتواند علامت بارداری باشد، برای اطمینان بیشتر میتوانید تست بارداری بدهید.
  قرصهای ضد بارداری ترکیبی
  این قرصها همانطور که گفته شد ترکیبی از استروژن و پروژسترون هستند و در صورت استفاده صحیح از این داروها کارایی و اثر آنها در ممانعت از بارداری بسیار رضایتبخش است.
  قرصهای ترکیبی که در بازار وجود دارند مختلفاند. ممکن است در یک بسته 28 قرص و در بسته شرکت دیگری 21 قرص وجود داشته باشد که البته فرقی در کارکرد و عملکرد آنها نمیکند. چون این 7 قرص اضافی نقشی در جلوگیری از بارداری ندارند و صرفاً برای راحتی و تنظیم بهتر زمان مصرف این داروها تعبیه شدهاند. چون در این حالت بلافاصله بعد از تمام شدن یک بسته باید بسته دیگری را شروع کنید ولی در نوع 21 قرص با تمام شدن بسته باید 7 روز صبر کرد تا قاعدگی اتفاق بیافتد و تنظیم این فاصله ممکن است کمی سخت باشد.
  بهتر است منتظر بمانید تا دوران قاعدگی شما شروع شود و در اولین روز دوران قاعدگی اولین قرص را مصرف کنید. بیشتر خانمها اولین روز قاعدگی را اولین روز آغاز قرصها قرار میدهند چون میتوان به راحتی به خاطر سپرد. در اولین دوره مصرف قرص بهتر است از یکی از روشهای دیگر جلوگیری از بارداری نیز استفاده شود.
  هر قرص را هر روز در ساعت معینی مصرف کنید.
  اگر از بستههای 28 قرصی استفاده میکنید به هیچوجه مقدار مصرف خود را تغییر ندهید، حتی اگر هنوز در دوره قاعدگی هستید بسته جدید را آغاز نکنید و حتماً پس از مصرف یک بسته به صورت کامل به سراغ بسته بعدی بروید.
  در صورت استفاده از بستههای 21 قرصی باید 7 روز پس از پایان بسته صبر کنید و سپس بسته جدید را شروع کنید.
  توجه کنید در بستههای 28 قرصی 7 قرص غیر فعال میباشند و این 7 قرص باید آخرین قرصهایی باشد که شما مصرف میکنید. معمولاً کارخانههای تولیدکننده دارو بالای هر قرص یک شماره هم چاپ میکنند که نشاندهنده روز مصرف آن قرص است.
  در صورتی که برای اولین بار اقدام به مصرف این قرصها کردهاید بعد از یک دوره مصرف برای بررسی و پیگیری به پزشک خود مراجعه کنید.
  چنانچه پس از زایمان تمایل به شیردهی ندارید با مشورت پزشک در هفته سوم پس از زایمان میتوانید این داروها را مصرف کنید.
  اگر به تازگی سقط جنین داشتهاید در صورت مشورت با پزشک در هر زمانی میتوانید شروع به مصرف این داروها کنید.
  اگر بیمار شدهاید یا اسهال و استفراغ دارید باید بدانید قرصها به خوبی اثر نخواهند کرد. در این مواقع حتماً از روشهای دیگر ضد بارداری نیز استفاده کنید تا زمانی که هفت روز متوالی از بیماریتان گذشته باشد یا یک هفته اسهال و استفراغ نداشته باشید. فراموش نکنید که در تمام این مدت باید همچنان داروهایتان را مصرف کنید.
  فراموشی یک نوبت قرص
  اگر مصرف یکی از قرصها را فراموش کردید همان موقع آن نوبت را مصرف کنید حتی اگر یک روز گذشته باشد و در روز بعد مجبور شوید 2 قرص مصرف کنید، اما توجه داشته باشید که قرص دوم باید در همان ساعت همیشگی مصرف شود. در صورتی که بیش از 1 قرص را فراموش کردهاید با مشورت پزشک از نحوه ادامه مصرف قرصها آگاه شوید. در این مواقع باید حتماً از روشهای دیگر جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
  قرصهای ضد بارداری پروژسترونی
  این قرصها فقط دارای هورمون پروژسترون میباشند و از رها شدن تخمک از تخمدان ممانعت میکنند. این قرصها قابلیت نفود اسپرم را نیز میکاهند.
  نحوه مصرف
  نحوه مصرف قرصهای پروژسترونی شباهت زیادی با قرصهای ترکیبی دارد و تنها در موارد اندکی متفاوت است.
  در صورتی که زایمان صورت بگیرد و مادر تمایلی به شیردهی نداشته باشد میتوان با مشورت پزشک در هر زمانی این قرصها را استفاده کرد. همچنین در هنگام سقط جنین در هر زمانی با تجویز پزشک میتوان این قرصها را مصرف نمود.
  در صورت فراموشی 1 قرص فوراً آن را مصرف کنید ولی اگر بیش از 1 قرص را فراموش کردهاید علاوه بر استفاده از یکی دیگر از روشهای ضد بارداری، در مورد چگونگی ادامه مصرف قرصها به پزشک مراجعه کنید.
  عوامل هشداردهنده
  خطر استفاده از این قرصها کم است و بیشتر این عوامل خطرزا مربوط به ایجاد لخته و کاهش خونرسانی به اندام و بافتهای مختلف است. در جعبه هر کدام از این داروها بروشوری وجود دارد که در مورد عوامل خطر و عوارض احتمالی آن داروها اطلاعاتی میدهد. قبل از مصرف دارو حتماً آن را مطالعه کنید. به خاطر داشته باشید در صورت بروز هر کدام از موارد زیر باید فوراً به پزشک مراجعه کرد:
  - درد شدید شکمی
  - درد قفسه سینه، کوتاه شدن تنفس و سرفه همراه با خون
  - سردرد (شدید)، بیحسی یا ضعف دستها و پاها
  - مشکلات چشمی (کاهش دید، تاری دید و دیدن جرقههای نورانی در چشم)
  - درد شدید پا در ناحیه ران و ساق
  - زرد شدن پوست و چشمها
  پس از شروع داروها در صورت ایجاد سردرد ناگهانی یا تغییر در تعداد سردردهای شدیدی که سابقه آن را دارید، به خصوص در صورت بروز حساسیت به نور، اختلالات چشمی و تهوع بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.
  تداخل دارویی
  برخی داروها اثرات این قرصها را تغییر میدهند و باعث خونریزی میان دوره و هنگام بارداری میشوند. بعضی آنتیبیوتیکها، باربیتوراتها، فنیتوئین و کاربامازپین از جمله داروهایی است که اثرات این قرصها را کاهش میدهند. بهتر است در صورت استفاده از این داروها حتماً از یک روش جلوگیری از بارداری دیگر نیز استفاده کنید. برخی از داروهای گیاهی و سنتی نیز باعث تغییر اثرات قرصهای ضد بارداری میشوند. اکثر خانمها این داروهای گیاهی و سنتی را دارو نمیدانند و هنگام مراجعه به پزشک برای دریافت قرصهای ضد بارداری در مورد مصرف این مواد چیزی نمیگویند در حالی که ممکن است به علت اثرات این مواد روش جلوگیری از بارداری با شکست مواجه شود و فرد ناخواسته باردار شود. حتماً به این موضوع نیز توجه داشته باشید.
  پرسشهای متداول
  چگونه میتوان تعداد دفعات قاعدگی را کاهش داد؟
  هر بسته قرص ضد بارداری ترکیبی، معمولاً دارای 21 قرص فعال حاوی پروژسترون و استروژن است و 7 قرص غیر فعال که دارونما میباشند. در هفتهای که دارونماها مصرف میشود قاعدگی اتفاق میافتد. استفاده طولانیمدت و پشت سر هم قرصهای فعال، قاعدگی را به تأخیر میاندازد. در صورتی که قرصها را تا هفته 6، 9 یا 12 ادامه دهید و بعد از آن قرصهای دارونما را مصرف کنید، قاعدگی به ترتیب در هفته 7، 10 یا 13 اتفاق میافتد.
  در چه سنی میتوان در برنامه سیکلهای قاعدگی دخالت کرد؟
  برای مصرف این داروها محدودیت سنی وجود ندارد و منعی برای مصرف این داروها نیست. بسیاری از نوجوانانی که قاعدگیهای دردناک، نامنظم و مکرر دارند از این قرصها استفاده میکنند. آرامش و راحتی که با مصرف این قرصها حاصل میشود باعث کاهش غیبتها در محل کار یا تحصیل و افزایش توانایی ورزش کردن و بهبود کیفیت زندگی میشود.
  چه مدتی پس از قطع قرصها، میتوان بچهدار شد؟
  یکی از مزیتهای این قرصها برگشتپذیری سریع افراد به حالت باروری طبیعی است. پس از قطع قرصها تنها دو هفته تأخیر در شروع فعالیت نرمال ایجاد میشود. قاعدگی نیز در حدود 4 تا 6 هفته پس از قطع قرصها اتفاق میافتد.
  آیا بارداری بلافاصله پس از قطع قرصها صحیح است؟
  چون در پیگیریهای زمان بارداری و همچنین تخمین زمان تقریبی بارداری دانستن زمان آخرین قاعدگی و همچنین منظم بودن قاعدگیها مهم است، برای تخمین بهتر روز آغاز بارداری و روز پایان بارداری و روز تخمکگذاری بهتر است پس از قطع مصرف قرصها حداقل یک دوره قاعدگی بگذرد و سپس بارداری انجام شود.
  آیا در هنگام مصرف این قرصها تست بارداری دچار اختلال میشود؟
  خیر، در این مواقع نیز تست بارداری دقت بالایی دارد. اساس تست بارداری اندازهگیری هورمون مشخصی به نام گونادوتروپین کوریونیک انسانی (hcg) در ادرار و خون است. ترکیبات فعال این قرصها تأثیری بر اندازهگیری این هورمون و مقدار آن در ادرار و خون ندارند.
  در صورتی که پس از چند سال استفاده متوالی از این قرص بخواهیم آن را قطع کنیم، آيا در پایان یک بسته مجاز به قطع دارو هستیم؟
  با قطع مصرف این قرص در سلامت بدن شما تغییراتی ایجاد میشود، بنابراین پس از قطع مصرف قرصها باید تا مدتی انتظار خونریزی نامنظم را داشته باشید ولی میتوانید در هر زمانی که خواستید مصرف قرصها را قطع کنید.
  آیا در طول دوره مصرف قرصهای غیر فعال (دارونما) امکان بارداری وجود دارد؟
  خیر، مصرف قرصهای دارونما احتمال بارداری ناخواسته را بالا نمیبرد و در صورتی که مطابق دستورات قرصها را مصرف کنید تا 99 درصد در جلوگیری از بارداری مؤثر است. البته اگر بیشتر از یک دوز را فراموش کنید امکان بارداری افزایش میيابد.
  آیا مصرف این قرصها بر سطوح کلسترول خون اثر دارد؟
  میزان این تأثیر بستگی به نوع قرص و غلظت استروژن و پروژسترون آن دارد. استروژن موجود در این قرصها باعث افزایش سطوح hdl (کلسترول خوب) و کاهش سطوح ldl (کلسترول بد) و افزایش کلسترول تام و سطح تریگلیسیرید میشود. پروژسترون قرصهای ضد بارداری اثری معکوس دارد. در واقع قرصهایی که غلظت بالایی از استروژن دارند تغییراتی در سطوح چربی ایجاد میکنند که مفید است.
  آیا آنتیبیوتیک اثرات این قرصها را کاهش میدهد؟
  در مورد اثرات آنتیبیوتیکها کمی زیادهروی شده است و واقع اکثر آنتیبیوتیکها تأثیر بر عملکرد این قرصها ندارند آنتیبیوتیکی به نام ریفامپین. ریفامپین باعث کاهش اثر این داروها در جلوگیری از بارداری میشود.
  البته برخی فرضیهها مشتقات پنیسیلین و تتراسایکلین را نیز مختلکننده اثرات این قرصها میدانند ولی هنوز در این مورد مطالعات دقیقی صورت نگرفته است. با این همه به علت اهمیت موضوع بهتر است در صورت استفاده همزمان دوزهای پایین این قرصها به همراه آنتیبیوتیک از یک روش جلوگیری دیگر تا پایان دوره مصرف آنتیبیوتیک استفاده کنید.
  آیا قرصهای ضد بارداری تأثیری بر فشار خون دارند؟
  گفته میشود این قرصها تا حدودی باعث افزایش فشار خون میشوند. فشار خون بالا در زنانی که این قرصها را مصرف میکنند با افزایش سن و مدت زمان مصرف افزایش مییابد. قرصهای ضد بارداری ترکیبی دارای پروژسترون هستند. پروژسترون باعث فشار خون بالا میشود. متأسفانه تغییر در فرمول قرصها معمولاً تغییری ایجاد نمیکند. در صورت مصرف این قرصها باید فشار خون به صورت منظم بررسی شود، در صورت داشتن فشار خون بالا بهتر است روش دیگری را جایگزین این قرصها کنید.
  معیارهای who برای مصرف قرصهای ضد بارداری خوراکی
  موارد منع مصرف مطلق (یعنی به هیچ وجه نباید از این داروها استفاده کرد):
  - ترومبوآمبولی وریدی
  - مشکلات دریچهای و ساختاری قلب
  - بیماریهای قلبی- عروقی
  - دیابت پیشرفته و پیچیده
  - بیماریهای مغزی- عروقی
  - سرطان پستان
  - بارداری
  - سردردهایی با علایم عصبی موضعی
  - سابقه جراحی بزرگ همراه با بستری طولانیمدت
  - شیردهی (کمتر از 6 هفته بعد از زایمان)
  - فشار خون بالای 100/160
  - سن بالای 35 سال و مصرف بیش از 20 سیگار در روز
  موارد منع مصرف نسبی (یعنی بهتر است که از این داروها استفاده نشود):
  - کمتر از 21 روز از زایمان گذشته باشد.
  - شیردهی (بین هفته 6 تا ماه 6 بعد از زایمان)
  - خونریزی رحمی و واژینال که علت آن مشخص نشده باشد.
  - سن بالای 35 سال و مصرف کمتر از 20 سیگار در روز
  - سابقه سرطان پستان که در 5 سال گذشته عود نکرده باشد.
  - تداخلات دارویی (مصرف همزمان بعضی داروهای خاص)
  - مشکلات کیسه صفرا
  مواردی که فواید آن بیشتر از مضرات آن است (تصمیم مصرف در این موارد به عهده فرد و پزشک است):
  - سردرد (شدید)
  - سابقه جراحی بزرگ بدون وجود آمبولی
  - دیابت ملیتوس
  - بیماری سیکل سل (کمخونی) و سیکل سل هموگلوبین c
  - فشار خون 100/140 تا 109/159
  - توده تشخیص دادهنشده پستان
  - سرطان گردن رحم
  - سن بالای 50 سال
  - سابقه فامیلی اختلالات چربی خون
  - سابقه فامیلی سکته قلبی
  در این موارد استفاده این قرصها محدودیتی ندارد:
  - 21 روز پس از زایمان
  - وریدهای واریسی
  - پس از سقط
  - سردرد خفیف
  - سابقه دیابت بارداری
  - خونریزیهای نامنظم واژینال بدون وجود علایم کمخونی
  - سابقه بیماریهای التهابی لگن
  - ابتلا به بیماری التهابی لگن یا سابقه اخیر ابتلا به آن
  - ابتلا به عفونتهای مقاربتی یا سابقه اخیر ابتلا به آن
  - واژینیتی که با احتمال افزایش خطر عفونتهای مقاربتی همراه نباشد.
  - افراد hiv مثبت و افرادی که خطر ابتلا به ایدز دارند و بیماران ایدزی
  - بیماری خوشخیم پستان
  - سابقه فامیلی سرطان پستان یا رحم یا تخمدان
  - ناقل هپاتیت ویروسی - فیبرویید رحمی
  – بارداری
  – چاقی
  - بیماریهای تیرویید
  - سابقه بارداری خارج رحمی

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 2. Top | #11
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  بارداری با اضافه وزن + 42 توصیه اضافه

  خانمهای باردار در هر شرایطی كه باشند (لاغر، طبیعی، چاق) باید افزایش وزن متناسب با وضعیت خود داشتهباشند بنابراین استفاده از رژیمهای...
  خانمهای باردار در هر شرایطی كه باشند (لاغر، طبیعی، چاق) باید افزایش وزن متناسب با وضعیت خود داشتهباشند بنابراین استفاده از رژیمهای غذایی محدود برای كاهش وزن خانمهای باردار چاق توصیه نمیشود و باید با توصیههای تغذیهای مناسب میزان كالری دریافتی و در نهایت وزن آن را كنترل كرد. خانمهای باردار برای كنترل افزایش وزن نیاز به افزایش وزن مطلوب دارند.
  برای كنترل افزایش وزن در خانمهای باردار چاق روشهای زیر توصیه میشود:
  1.
  كاهش مصرف چربیها
  2.
  كاهش مصرف مواد قندی (كربوهیدرات ها)
  3.
  افزایش مصرف مواد نشاستهای ( گروه نان و غلات)
  4.
  افزایش مصرف مواد پروتئینی
  5.
  افزایش مصرف منابع غذایی حاوی فیبر( میوه ها، سبزیها، و گروه نان و غلات)
  6.
  اصلاح عادات و رفتارهای تغذیهای نامناسب
  7.
  تحرك كافی از طریق پیاده روی منظم روزانه (مانند نیم ساعت پیاده روی در روز) در صورت نداشتن ممنوعیت پزشكی
  برای دریافت چربی
  1.
  اجتناب از سرخ كردن غذاها و حتی الامكان طبخ غذاها به شكل آب پز، بخارپز و كبابی.
  2.
  حذف چربیها شامل كره حیوانی، مارگارین، خامه، سرشیر، دنبه و پیه و جدا كردن چربیهای قابل رویت گوشت قرمز و پوست مرغ پیش از طبخ آنها.
  3.
  استفاده از شیر و لبنیات كمچرب به جای شیر، و لبنیات پر چرب، محدود كردن مصرف شیرینیها، كیكهای خامهای و .....
  4.
  تنوری كردن ماهی و مرغ به جای سرخ كردن آنها ( سینه مرغ مقدار كمتری چربی دارد) و آب پز كردن مرغ، ماهی و گوشت بدون افزودن روغن (با حرارت ملایم) ، محدود كردن مصرف كله پاچه، دل، قلوه، جگر، زبان و مغز، سوسیس و كالباس و انواع پیتزای پر چرب.
  5.
  تفت دادن سبزیها در آب گوشت كم چربی یا آب گوجه فرنگی به جای روغن.
  6.
  استفاده از سس سالم، ( ماست كمچرب، كمینمك، روغن زیتون، آب لیمو یا آب نارنج) به جای سس مایونز.
  7.
  محدود كردن مصرف زرده تخم مرغ به سه عدد در هفته چه به صورت تنها یا در انواع غذاها مانند كوكو و املت.
  5 توصیه برای كاهش دریافت مواد قندی
  1.
  استفاده از میوههای تازه به جای شیرینی و شكلات به عنوان میان وعده.
  2.
  محدود كردن مصرف نانهای شیرینی (نان قندی،نان شیرمال، شیرینی، كیك و ...) و انواع شكلات و آب نبات.
  3.
  مصرف دوغ، آب و آب میوههای طبیعی به جای نوشابههای گازدار.
  4.
  استفاده از میوه هایی مانند سیب، هلو، گلابی كه قند كمتری دارند و محدود كردن مصرف میوه های شیرین مانند انگور، خربزه، خرما، انجیر، توت و ....
  5.
  كم كردن مصرف قند و شكر همراه با چای
  5 توصیه برای كاهش دریافت گروه نان و برای مصرف غلات
  1.
  محدود كردن مصرف نان، برنج و ماكارونی ( 7 سهم در روز)
  2.
  خودداری از مصرف برنج و ماكارونی در وعده شام و خودداری از مصرف نان همراه با برنج در هنگام صرف غذا
  3.
  استفاده از نانهای سبوس دار به جای نانهای فانتزی. نان سنگك بیش از سایر نانها سبوس دارد.
  4.
  استفاده از انواع خوراك ها با مقداری نان به جای برنج در وعده شام.
  5.
  استفاده از میوه به جای نان و پنیر، بیسكویت یا كیك در میان وعده ها.
  4 توصیه برای دریافت مواد پروتئینی
  علت توصیه به افزایش مصرف مواد پروتئینی به این دلیل است كه در صورت محدود كردن مصرف پروتئین، اندو خته ماهیچه بدن خانم باردار برای پشتیبانی از رشد جنین استفاده خواهد شد. در عین حال، پروتئین این مزیت را نیز دارد كه به خوبی گرسنگی را برطرف میكند.
  برای افزایش دریافت پروتئین در رژیم غذایی مصرف مواد غذایی زیر پیشنهاد میشود:
  1.
  مرغ آب پز و یا كبابی و انواع ماهی تازه بخارپز یا كباب شده.
  2.
  گوشت چربی گرفته.
  3.
  شیر و لبنیات كم چرب شامل ماست، پنیر و كشك
  4.
  استفاده از انواع حبوبات (عدس، لوبیا، ماش، باقلا، و ...) همراه با غلات.
  7 توصیه برای افزایش دریافت فیبر
  فیبر بخشی از میوهها، سبزیها و دانههای خوراكی به ویژه حبوبات و غلات است كه در بدن انسان هضم نمیشود. غذاهای پر فیبر به سیر شدن كمك میكنند و سبب میشوند غذا و به خصوص چربی كمتری مصرف شود. مصرف فیبر موجب حجیم شدن مدفوع شده و در نتیجه خروج راحتتر و سریع تر انجام شده و از بروز یبوست جلوگیری میكند. همچنین احتمال برزو بیماریهای روده مانند سرطان و بواسیر را كمتر میكند. از سوی دیگر فیبر ها موجب كاهش كلسترول میشوند و خطر ابتلا به بیماری قلبی ـ عروقی را كاهش میدهند. راههای افزایش دریافت فیبر عبارتاند از:
  1.
  مصرف روزانه سبزی( سبزیهای محلی یا سالاد، كلم، گوجه فرنگی، خیار، هویج، فلفل دلمهای سبز و ...) همراه با غذا
  2.
  مصرف میوههای تازه به عنوان میان وعده و ترجیحا استفاده از خود میوه به جای آب میوه
  3.
  استفاده از خشكبار (برگه زردآلو، كشمش و .. ) و سبزیهای تازه (هویج، گل كلم، خیار، گوجه فرنگی و ...) به عنوان میان وعده
  4.
  استفاده بیشتر از انواع حبوبات ( لوبیا، عدس ، ماش، نخود) در انواع سوپها و آشها
  5.
  استفاده از سبزیهایی مانند كاهو، گوجه فرنگی، جعفری و پیاز، كلم، فلفل دلمهای در ساندویچ های خانگی.
  6.
  استفاده از سبزیها در بیشتر غذاها ( ماكارونی ، باقلا پلو، كلم پلو، سبزی پلو) ، ماست و خیار، ماست و سبزی و انواع سوپ ها
  7.
  مصرف نانهای سبوس دار (نان سنگك، نان جو) به جای نانهایی كه با آرد سفید تهیه شده اند مانند نان لواش، بربری، نان فانتزی.
  12 توصیه برای اصلاح عادات غذایی
  برای كنترل اشتها و جلوگیری از پرخوری خانم های باردار كه موجب اضافه وزن بیش از حد و چاقی میشود نكات زیر را توصیه كنید:
  1.
  در حالت نشسته و در یك مكان ثابت و دایمی غذا بخورند.
  2.
  پنج دقیقه پیش از صرف ناهار و یا شام یك لیوان آب بنوشند.
  3.
  پیش از صرف غذا، سالاد (بدون سس مایونز) میل كنند.
  4.
  سعی كنند وعده های اصلی غذا (صبحانه، ناهار، و شام ) را حذف نكنند زیرا ناچار به ریزه خواری میشوند.
  5.
  غذا را در ظرف كوچكتری بكشندتا مقدار كمتری غذا بخورند.
  6.
  در سفره غذا، تنها از یك نوع غذا میل كنند.
  7.
  ازمیوه و سبزیهای تازه به عنوان میان وعده استفاده كنند.
  8.
  مواد غذایی را جایی دور از معرض دید نگهداری كنند.
  9.
  از خرید و مصرف تنقلات غذایی كم ارزش كه تنها حاوی چربی یا مواد قندیهستند مانند نوشابه،چیپس و ... خودداری كنند.
  10.
  از خرید و نگهداری شیرینی و شكلات در منزل خودداری كنند.
  11.
  پس از صرف غذا و سیر شدن، بلافاصله سفره را ترك كنند.
  12.
  غذا را آهسته و با آرامش میل كنند.
  13.
  تا حد امكان از سرخ كردن مواد غذایی اجتناب كنند و در صورت لزوم ترجیحاً از روغن مخصوص سرخ كردنی به جای روغن مایع معمولی یا روغن جامد استفاده كنند.

  منبع: هفته نامه سلامت

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 3. Top | #12
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  استرس پيش از تولد به چندين نسل بعد منتقل ميشود

  پزشكان معتقدند قرار گرفتن در معرض استرس در ماههاي نخست بارداري ميتواند موجب تغييرات و تاثيرات بلندمدت در جنين شود تا جايي كه حتي ممكن است اين استرس به چندين نسل منتقل شود.
  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، يك آزمايش جديد نشان داده است اگر موشهاي نر در دوران جنيني در معرض استرس قرار بگيرند، پس از پدر شدن بچه موشهاي نر آنها نيز در نسل بعدي پس از بالغ شدن نسبت به استرس حساس و آسيبپذير ميشوند.
  به گفته متخصصان دانشگاه پنسيلوانيا اين مطالعه تاييد ميكند كه استرس پيش از تولد در يك جنين، پس از تولد و بلوغ به فرزندان و نسل بعدي آن فرد منتقل ميشود.
  اين يافته در مجله نوروسانيس منتشر شده است.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 4. Top | #13
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  چگونه پسردار یا دختردار شویم؟/ساده ترین روش های تعیین جنسیت

  یک متخصص زنان و فلوشیپ نازایی با بیان اینکه «ساده ترین روش تعیین جنسیت جنین پیروی از رژیم های غذایی خاص است.» گفت:« تاثیر رژیمهای غذایی بر تعیین جنسیت جنین روش ثابت شدهای نیست و جنبه علمی ندارد.»

  دکتر مینا قدیری در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز، اظهار داشت:«با توجه به شرایط کنونی جامعه و اینکه هر خانواده ای 1 یا 2 فرزند میخواهد و علاقه دارند که تعادل جنس برقرار باشد استفاده از روشهای تعیین جنسیت اشکالی ندارد و روشهای مختلفی برای تعیین جنسیت فرزندان وجود دارد که سادهترین این روشها، توجه به تغذیه است.»

  نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  وی ادامه داد:«در این روش زن بایستی از 3 ماه قبل از یک رژیم غذایی خاصی پیروی کند و اگر دوست دارد که صاحب پسر شود بایستی مصرف سدیم و پتاسیم خود را افزایش دهد یعنی بیشتر غذاهایی مثل خرما، هل، زعفران، گوشت قرمز، اسفناج، هویج، پرتغال، ویتامین C مصرف کند و مصرف کلسیم و منیزیم را که شامل غذاهایی مثل شلغم، کلم، ترشی، شیر و ماست است را کاهش دهد.»

  این متخصص زنان گفت:«اثر این رژیم های غذایی به این دلیل است که درPH واژن تاثیر داشته و محیط واژن را تغییر می دهد، یعنی غذاهایی که شامل سدیم و پتاسیم است باعث میشوند که واژن قلیایی شود و حرکت اسپرم Y در واژن تسریع شود ولی غذاهایی که دارای کلسیم و منیزیم باشند موجب اسیدی شدن PH واژن شده و اسپرم Y را از بین می برند.البته تاثیر رژیمهای غذایی بر تعیین جنسیت جنین روش ثابت شدهای نیست و جنبه علمی ندارد.»

  دکتر مینا قدیری گفت:«روش دیگر تعیین زمان تخمک گذاری و لقاح است که توسط پزشک با سونوگرافی و تزریق آمپول hcg زمان تخمک گذاری و لقاح تعیین میشود و اگر در زمان تخمک گذاری نزدیکی صورت گیرد شانس پسر بودن جنین بیشتر می شود چرا که حرکت اسپرم Y سریع تر است ولی اگر زناشویی قبل از تخمک گذاری انجام شود ممکن است اسپرمهای Y از بین رفته و اسپرم X زنده باشد و در نتیجه جنین دختر می شود که این روش هم یک روش تجربی است.»

  این عضو انجمن نازایی ایران در ادامه گفت:«شرایط روحی مادر هم تاثیر بسزایی در تعیین جنسیت دارد و اگر مادر در شرایط روحی خوبی بسر برد شانس پسر بودن جنین بیشتر است.»

  وی گفت:«اگر PH واژن مادر قلیایی باشد چنانچه با جوش شیرین شتسشو شود شانس پسر بودن جنین بیشتر و چنانچه با سرکه رقیق شده شتسشو شود ممکن است جنین دختر شود که البته این روش هم یک روش تجربی است و ثابت شده نیست.»

  نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  این عضو مرکز ناباروری اصفهان در ادامه اظهار داشت:«از جمله روش های علمی برای تعیین جنسیت جنین روش IUI است که این روش در آزمایشگاه های مراکز ناباروری انجام شده و روشی غیرتهاجمی و کم هزینه است و بدون عارضه ولی شانس رسیدن به جنس مورد نظر آن در حدود 80 درصد است.»

  دکتر قدیری گفت:«روش فلوستیومتری یا نشان دار کردن اسپرم از دیگر روش های تعیین جنسیت جنین است که در این روش احتمال بروز عارضه برای جنین وجود دارد و تنها در حیوانات امتحان شده است.»

  وی خاطر نشان کرد:«روش "آی وی اف" و روش "پی جی دی" از دیگر روش های تعیین جنسیت جنین بوده که در این روش برای زن تحریک تخمک گذاری صورت می گیرد و سپس "آی وی اف" انجام می شود و روشی پرهزینه بوده و شانس حاملگی در آن کم است و ممکن است زن حامله نشود اما در صورت حاملگی رسیدن به جنسیت جنین مورد نظر 100 درصد است و 3 روش اخیر ذکر شده روشهای علمی هستند.»  منبع:سلامت نیوز

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 5. Top | #14
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  پيشگيري از کم خوني نوزاد قبل از بارداري صورت گيرد

  کارشناس مسئول تغذيه دانشگاه علوم پزشکي استان کردستان گفت: پيشگيري از کم خوني و فقرآهن نوزادان بايد در دوران بارداري مادر صورت گيرد.

  مهندس امين اميني در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، اظهار داشت: کم خوني در نوزادان با علائم زردي صورت و چشم، بيحالي، بياشتهايي، کم خوابي و بيقراري و مواردي ديگر از سن 15 ماهگي به بعد آغاز و ظاهر ميشود.

  وي ضمن اشاره به اينکه مسئله ژنتيک و وراثت يکي از علتهاي ايجاد کم خوني در نوزاد است، افزود: تغذيه نادرست، عدم تغذيه با شير مادر و عدم تنوع غذايي غلات، گوشت و سبزيجات در برنامه غذايي روزانه، از جمله مهمترين علتهاي ايجاد کم خوني و فقر آهن در نوزاد است.

  اميني بيان کرد: عدم رعايت مسائل بهداشتي در مناطق غيربهداشتي براي افرادي که در محيط آلوده با عدم وجود آب سالم و دفع فضولات نادرست زندگي ميکنند، باعث ايجاد بيماريهاي مختلف انگلي و اسهال و استفراغ و از بين رفتن ويتامينها در بدن نوزاد ميشود که درنهايت کم خوني را در نوزاد به وجود ميآورد.

  وي دير شروع کردن غذاي کمکي براي نوزاد، عادتهاي بد غذايي و نامناسب بودن تغذيهاي را از جمله دلايل ديگر ايجاد کم خوني عنوان کرد.

  وي تاکيد کرد: تغذيه مادر در قبل از بارداري و دوران بارداري با مصرف اسيد فوليک، قرصهاي آهن و ويتامينه و تغذيه و مصرف درست مواد غذايي گوشتي، لبني، سبزيجات و حبوبات ميتواند در ايجاد کم خوني مادر و نوزاد يک ساله به بعد جلوگيري کند.

  کارشناس مسئول تغذيه علوم پزشکي استان کردستان به وجود دو نوع آهن گوشتي و گياهي اشاره کرد و افزود: آهن موجود در منابع حيواني و گوشتي در نوزاد و کودکي که مشکل جذب آهن را ندارد، 20 تا 25 درصد و در بعضي موارد نزديک به 30 درصد از طريق روده کودک جذب ميشود و مصرف و گنجاندن آن در برنامه غذايي روزانه نوزاد و کودک کم خون بسيار مهم و ضروري است.

  اميني ادامه داد: آهن گياهي در منابع گياهي و سبزيجات تيره به ويژه در اسفناج، جعفري، فلفل دلمهاي، وجود دارد که اين منابع با قرار گرفتن در محيط اسيدي و مصرف آنها با ليمو ترش ميتواند زير10 درصد در نوزاد و کودک جذب شود.

  وي به راه هاي پيشگيري از کم خوني و فقر آهن در افراد اشاره و بيان کرد: استفاده از مکمل هاي غذايي و دريافت قرص آهن براي مادران قبل از بارداري و در دوران بارداري، استفاده هفتگي دانش آموزان دختر سن بلوغ از قرص آهن و براي نوزادان 6 ماهه به بعد روزانه مصرف 20 تا 25 قطره آهن از مهمترين راه هاي پيشگيري از کم خوني و فقر آهن در افراد است.

  کارشناس مسئول تغذيه دانشگاه علوم پزشکي استان کردستان آموزش تغذيه درست و سالم و مناسب و چگونگي رعايت بهداشت و مصرف تغذيه به مردم، اقدامات بهداشتي مانند فاصله گذاري بين بارداري هاي مادران، رعايت بهداشت محيط و غني سازي مواد غذايي را از ديگر اقدامات راههاي پيشگيري از کم خوني برشمرد.

  وي در راستاي غني سازي مواد غذايي اظهار داشت: غني سازي آرد مصرفي موجود در بازار با اسيد فوليک براي تامين آهن بدن افراد جامعه، به مدت 3 سال در ايران و استان کردستان، از جمله اقدامات مثبت صورت گرفته در اين راستا است.

  اميني به اهميت ويتامينها در بدن براي تقويت استخوان بندي نوزادان اشاره کرد و افزود: وجود و مصرف مناسب و کافي ويتامين هاي d، آهن، روي، فسفر و مهمتر از همه کلسيم در بدن نوزاد، کودک، جوانان و حتي بزرگسالان و کهنسالان براي محکم شدن استخوان ها بسيار مهم و ضروري است.

  وي تصريح کرد: منبع ويتامينهاي کلسيم و d در بدن قابل ساخت است و اين مهم در شرايطي بوجود ميآيد که فرد در مقابل تابش مستقيم نور خورشيد قرار گرفته باشد.

  وي بيان کرد: مصرف مناسب و به اندازه کافي کلسيم، تحرک و ورزش کافي در ساخت و تقويت استخوان نقش به سزايي دارد.

  مهندس اميني با بيان اين مطلب که بهترين منبع کلسيم شير است، خاطرنشان کرد: روزانه مصرف الزامي 3 ليوان شير در تمامي افراد و به ويژه مصرف 120 سي سي براي کودکان زير 6 سال حائز اهميت است.

  اميني به مصرف روغنهاي گياهي در کنار مواد غذايي کودکان تاکيد کرد و يادآور شد: مصرف روغن کنجد، ماهي، تخم مرغ بويژه زرده تخم مرغ، بادام، پسته و گردو در تامين امگا 3 در بدن تاثيرگذار است.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 6. Top | #15
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  پيشرفت روشهاي درماني ناباروري، عامل رشد 30 درصدي چند قلويي است

  رئيس انجمن باروري و ناباروري:
  پيشرفت روشهاي درماني ناباروري، عامل رشد 30 درصدي چند قلويي است
  تنها سابقه خانوادگي مادر در چند قلو دار شدن تاثير دارد

  رئيس انجمن باروري و ناباروري ايران با اشاره به رشد 30 درصدي چند قلودار شدن در سالهاي اخير اظهار كرد: اصلاح و پيشرفت درمانهاي ناباروري علت اصلي اين افزايش چشمگير است.
  دكتر ابراهيم پارسانژاد در گفتوگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: به طور طبيعي و فيزيولوژيك خداوند انسان را به گونهاي آفريده است كه تك قلوزا باشد.
  وي ادامه داد: در دو صورت حاملگي چند قلويي اتفاق ميافتد. يا به طور طبيعي بيشتر از يك تخمك آزاد ميشود و يا اينكه يك تخمك لقاح شده در حين رشد و تقسيم سلولي، به دو موجود تبديل ميشود.
  دكتر پارسانژاد درباره تفاوت چند قلوهاي همسان و ناهمسان عنوان كرد: اگر چندقلوها حاصل آزاد شدن چند تخمك باشند دوقلوهاي چند تخمكي و اگر يك تخمك در حين رشد يا تقسيم تبديل به دو موجود، سه موجود يا بيشتر شود، چندقلوهاي تك تخمكي يا همسان ناميده ميشوند.
  وي درباره دوقلوهاي چند تخمكي توضيح داد: اينها موجوداتي جداي از همي هستند كه فقط همزمان در رحم مادر رشد كردهاند و شخصيت، ژنتيك و ظاهر متفاوتي از يكديگر دارند.
  رئيس مركز باروري و ناباروري دانشگاه علوم پزشكي شيراز، درباره دوقلوهاي تك تخمكي نيز گفت: اگر دوقلوها حاصل يك تخمك باشند، ميتوان گفت همه ويژگيهايشان نظير گروه خوني، جنسيت و ظاهرشان شبيه به هم است.
  دكتر پارسانژاد با اشاره به اينكه در 25 سال اخير، تعداد دوقلويي و چندقلويي رشد داشته است، اظهار كرد: در دهه 80 ميلادي، رشد متوسط اين ميزان حدود 18 درصد بود اما در سال 2005 ميلادي اين ميزان به 32 درصد رسيد. علت اصلي اين افزايش چشمگير دوقلويي و چندقلويي شدن بچهها، اصلاح و پيشرفت درمانهاي ناباروري است.
  وي ادامه داد: در شيوههاي جديد درمانهاي ناباروري، تحريك تخمك گذاري اتفاق مي افتد كه ممكن است باعث آزاد شدن بيش از يك تخمك شده و در نهايت تعداد جنينهاي به انجام رسيده بيش از يكي شود.
  رئيس انجمن باروري و ناباروري ايران، در پاسخ به اين پرسش كه آيا ميتوان در صورت تمايل خانوادهها با به كارگيري همين روشها، دوقلودار شد، گفت: ضمن آن كه اين امر از نظر اخلاق پزشكي مورد تاييد نيست، بايد گفت افزايش تعداد چندقلويي، تنها 8 درصد بيشتر از تك قلويي است و چند قلودار شدن تابع احتمال و شانس نيز هست.
  وي ادامه داد: علاوه بر نكات گفته شده، امروزه چند قلوشدن تخمكها، تحت تاثير استفاده از داروهاي ناباروري يك عارضه است نه يك ارجحيت و مزيت و بيشتر نشان دهنده ضعف تكنيك است.
  دكتر پارسانژاد با بيان اينكه چندقلويي هم براي مادر و هم براي جنينها عارضه دارد، گفت: اين امر توجه محافل بهداشتي سراسر جهان را به خودش جلب كرده است.
  وي اضافه كرد: ناهنجاريهاي مادرزادي، بويژه در چندقلوهاي تك تخمكي و همسان بيشتر مشاهده ميشود. زيرا اينها چند جنين هستند كه رحم مادر بينشان تقسيم شده. چند قلوها به طور معمول زودتر به دنيا ميآيند و زايمانهاي نارس در اين مادران زياد اتفاق ميافتد.
  رئيس مركز باروري و ناباروري دانشگاه علوم پزشكي شيراز، درباره عوارض نارس به دنيا آمدن نوزادان چندقلو اظهار كرد: مشكلات ريوي و عقب ماندگيهاي ذهني در اينها بيشتر به چشم ميخورد. حتي درصدي از دوقلوهاي تك تخمكي، به هم چسبيده به دنيا ميآيند. البته شدت به هم چسبيدگي به اين كه در چه زماني از رشد و تقسيم سلولي اتفاق افتاده باشد، بستگي پيدا ميكند.
  دكتر پارسانژاد درباره عوارض زايمان چندقلويي براي مادر هم عنوان كرد: مادري كه چندقلو باردار است، خودش را سختتر با حاملگي تطبيق ميدهد. حجم رحم يك مادر كه 3 سيسي يا سانتيمتر مكعب است، در يك حاملگي تك قلويي به 14 هزار سيسي افزايش مييابد.
  وي ادامه داد: به همين دليل حجم خون مادر افزوده شده، استخوانهايش نرم ميشود، مفاصل مادر كاملا متحرك ميشوند، قوس در ستون مهرههاي مادرايجاد ميشود، سيستم گوارشياش با تغيير مواجه شده و بسياري تغييرات ديگر همزمان با حاملگي رخ ميدهند. واضح است شدت اين تغييرات در حاملگيهاي چندقلويي بيشتر است. مشكلاتي نظير فشارخون، مرض قند در سن حاملگي، دفع پروتئين كه حاصل همان فشارخون حاملگي است و مسموميت حاملگي نيز ناميده ميشود در اين زمان براي مادر اتفاق ميافتد.
  دكتر پارسانژاد درباره مسموميت حاملگي گفت: بدكاري كليه، كبد و بالا بودن فشار خون، مسموميت حاملگي به شمار ميآيند كه در حاملگيهاي چندقلويي چندين برابر ميشوند.
  دكتر پارسانژاد در ادامه از احتمال 35 درصدي سقط جنين در حاملگيهاي چندقلويي سخن گفت: در حالت معمول احتمال سقط در سه ماهه اول بارداري 25 درصد است اما در حاملگيهاي چندقلويي به 35 درصد ميرسد.
  وي همچنين اضافه كرد: هرچقدر تعداد قلها بيشتر شود، احتمال زايمان زودرس بالاتر ميرود. زيرا جنين در رحم مادر، مهمان است و تا زماني كه يك نفر است جا برايش هست. اگر دو نفر شوند جايشان نصف ميشود و به همين نسبت هرچقدر تعداد بالاتر برود جا كمتر ميشود و احتمال سزارين هم بيشتر ميشود.
  رئيس انجمن باروري و ناباروري ايران، با تاكيد بر اينكه اگر باردارشدن حاصل يك درمان ناباروري چون ibf باشد ميتوان از ايجاد چندقلويي جلوگيري كرد، گفت: امروز چندقلوباردارشدن به دنبال استفاده از تكنيكهاي باروري، يك عارضه و ضعف محسوب ميشود كه براي مادر و بچهها با عوارضي همراه است.
  دكتر پارسانژاد درباره ساير فاكتورهاي موثر در ايجاد چندقلويي توضيح داد: نژاد، سابقه خانوادگي مادر، سن مادر، وضعيت تغذيه و شرايط اقتصادي و اجتماعي خانواده از جمله عوامل موثر در به وجود آمدن چندقلوها هستند. به عنوان مثال چندقلويي در نژادهاي زرد بيشتر به چشم ميخورد. همچنين سابقه خانوادگي مادر نيز در به وجود آمدن چندقلوها موثر است.
  وي تاكيد كرد: داشتن سابقه چندقلويي در خانواده مرد هيچ تاثيري در اين احتمال ندارد و تنها به داشتن سابقه چندقلويي در خانواده مادر بستگي دارد.
  دكتر پارسانژاد درباره فاكتور سن گفت: پيك احتمال به دنيا آوردن چند قلو، 37 سالگي است.
  وي ادامه داد: همچنين مادراني كه تغذيه بهتري داشته باشند، احتمال چندقلويي درشان بيشتر است. البته همه اينها اطلاعات آماري حاصل از مطالعات توصيفي هستند و برايشان توجيه علمي ارائه نشده است.
  رئيس انجمن باروري و ناباروري ايران، در پايان درباره درصد احتمال دختر يا پسرشدن قلها توضيح داد: در دوقلوها احتمال پسريا دختر شدن50 درصد است. اما هرچه قدر تعداد قلها بالاتر برود، به همان نسبت، احتمال پسر بودن كمتر ميشود.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 7. Top | #16
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  ابتلاي مادران به سرخجه، سلامت جنين را تهديد ميكند

  يك متخصص اطفال با بيان اينكه ابتلاي مادر به بيماري ويروسي سرخجه، سلامت جنين را تهديد ميكند، گفت: اين تهديد سه ماه بعد از تزريق واكسن سرخجه نيز وجود دارد.

  بهرام اجلي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، با اشاره به اينكه از طريق آزمايش، ابتلا يا عدم ابتلاي مادر به بيماري سرخجه در دوران كودكي مشخص ميشود، افزود: چنانچه سلامت جنين به علت ابتلاي مادر باردار به بيماري سرخجه دچار مشكل شده باشد و از طرفي جنين نيز زير 16 هفته باشد، امكان سقط وجود دارد.

  اين پزشك متخصص، تب و تودههاي درشت زيرپوستي در ناحيه پشت گردن و گوش را از علايم شايع اين بيماري برشمرد و اظهار كرد: اين بيماري اصطلاحاً به "سرخك سه روزه" شهرت دارد و از طريق ترشحات تنفسي منتقل ميشود.

  اجلي، تب، سرفه خشك، آبريزش بيني و ضايعات ريز قرمز رنگ را از علايم بيماري سرخك نام برد و افزود: سرخک موجب ايجاد لکههاي پوستي قرمز رنگ و محو شونده که ابتدا در صورت، پشت گوش و سپس در سينه و کمر و نهايتاً پاها ظاهر ميشود، ميگردد.

  وي دوران نهفتگي بيماري را به طور متوسط 12 روز عنوان كرد و گفت: افراد سالم 8 تا 19 روز بعد از اينکه به بيماران مبتلا نزديک شده و با آنها تماس فيزيکي برقرار کردند، علايم اين بيماري را پيدا ميکنند و در دوره نهفتگي نيز معمولاً علامت مهمي وجود ندارد و ممکن است در اواخر دوران نهفتگي مختصر تبي وجود داشته باشد.

  اجلي با اشاره به اينكه واكسن اين بيماري در دو مرحله يك سالگي و 4 تا 6 سالگي تزريق ميشود، يادآور شد: به فاصله10 تا 15 روز بعد از تزريق واكسن نيز ممكن است افراد دچار سرخك خفيف شوند.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 8. Top | #17
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  زنگ خطرهایی برای مادر شدن

  نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيمهر زنی که در آستانه بارداری باشد، تا حدودی در معرض خطر سقط کردن جنین قرار دارد و به همین دلیل باید همواره شرایط فیزیکی خود را با پزشک معالجش مطرح کرده و عوامل خطرزا را حذف کند. در این میان برخی از شرایط حادتر است و بطور جدی سلامت مادر و جنین را تهدید می کند. این شرایط به سه دسته جسمی، مربوط به کودک و فاکتورهای جانبی تقسیم بندی می شوند. اگر شما هم بیشتر از شش مورد از این مسائل را تجربه می کنید، سریع تر به پزشک خود مراجعه کرده و در صدد رفع آنها برآیید.
  ● فیزیکی
  ▪ قبلاً بیش از دو بار سابقه زایمان داشته اید.
  ▪ بین این بارداری و دوره قبل کمتر از ۱۸ ماه فاصله وجود دارد.
  ▪ یکی از کودکانتان در این بارداری، از شیر شما استفاده می کند.
  ▪ طی سه ماه گذشته اختلالات خواب را تجربه کرده اید و یا از ابتدای بارداری هر روز کمتر از هفت ساعت می خوابید.
  ● شرایط مربوط به فرزندان
  ▪ در حال حاضر یک کودک زیر سه سال در منزل دارید.
  ▪ در روز بیش از هشت ساعت مراقب کودکان خود هستید.
  ▪ کودک مبتلا به اختلالات خلقی در منزل دارید و نگرانش هستید.
  ▪ کودک مبتلا به اختلالات فیزیکی و روانی دارید.
  ● فاکتورهای مرتبط
  ▪ سابقه سقط بدون دلیل دارید.
  ▪ غیر از کودکانتان در منزل، مسئولیت نگهداری از یک بزرگسال نیز به عهده شماست.
  ▪ قبل از یکساله شدن کودکتان به محل کار خود بازگشته و در هفته بیش از ۲۰ ساعت کار می کنید.
  ▪ و اما برخی از شرایطی که شما قبل از بارداری اول خود تجربه کرده اید نیز می تواند در بروز مشکل سقط دخیل باشد.
  - قرار گرفتن تحت رژیم لاغری به مدت طولانی و یا ابتلا به اختلالات اشتها.
  - سوءتغذیه.
  - عدم مصرف مکمل های ویتامینی و یا معدنی.
  - اختلالات هورمونی مانند مشکلات تیروئید، دیابت یا ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی.
  - مشکلات سیستم ایمنی مانند آلرژی شدید، آسم، آرتریت و لوپوس.
  - افسردگی یا اضطراب شدید.
  - داشتن سابقه سقط در خانواده.
  و در نهایت اگر شما در زمان بارداری بیش از ۴۰ سال سن دارید و سابقاً اختلال افسردگی پس از زایمان را تجربه کرده اید، به مصرف توتون اعتیاد دارید یا اضافه وزن شدید دارید نیز باید دائماً تحت نظر پزشک متخصص زنان و زایمان باشید.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 9. Top | #18
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  تاثیر بهداشت روانی مادران باردار در احتمال بروز آسم در کودکان

  متخصصان اطفال تاکید کردند کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری اضطراب و افسردگی را تجربه کرده اند بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم هستند.
  به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این مطالعه که روی ۲۷۹ زن سیاه پوست و اسپانیایی انجام گرفته نشان داد کودکان حتی در دوران جنینی و پیش از تولد نیز در معرض فاکتورهای خطرزای بروز آسم قرار دارند.
  دکتر ماریلین رییز، سرپرست این مطالعه و از کارشناسان مرکز سلامت محیط زیست اطفال کلمبیا در نیویورک سی تی اظهار داشت: تقریبا ۷۰ درصد از مادرانی که در دوران بارداری خود درصد قابل توجهی از اضطراب و افسردگی را تجربه کرده اند تایید کردند که کودکان آنها پیش از رسیدن به سن ۵ سالگی دچار علائم آسم بویژه خس خس سینه بوده اند.
  به گزارش سایت اینترنتی هلت دی نیوز، دکتر رییز در این باره متذکر شد: درک چگونگی تاثیرگذاری افسردگی مادران روی سلامت دستگاه تنفسی کودک برای دستیابی به روش های درمانی موثر حائز اهمیت است.
  این مطالعه در نشریه سالانه آلرژی، آسم و ایمونولوژی منتشر شده است.

  isna

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 10. Top | #19
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  چاقی و خطر تولد پیش از موعد نوزادان

  تحقیقات نشان می دهند احتمال به دنیا آوردن نوزادان پیش از موعد در مادرانی که در زمان بارداری چاق بوده و یا دچار اضافه وزن هستند، بیشتر است.

  به نقل از WebMD، چاقی از آن دسته عواملی است که روی بارداری و تولد بچه تأثیر می گذارد از این خطرات دوران بارداری می توان به سقط جنین، دیابت دوران بارداری، تشنج زمان بارداری و سزارین اشاره کرد.
  محققان کانادایی برای یافت ارتباط میان چاقی مادران باردار و تولد نوزادان کم وزن و پیش از موعد مقرر، روی حدود ۱ میلیون زن تحقیق کردند، تجزیه آزمایش های صورت گرفته حاکی از آن بود که مادران چاق و دارای اضافه وزن بیشتر در معرض زایمان پیش از هفته ۳۲ بارداری و بیشتر در معرض زایمان پیش از هفته ۳۷ بارداری هستند.
  هفته ۳۲ بارداری زمانی طلایی برای جنین محسوب می شود و نوزادانی که در این مدت پیش از موعد متولد می شوند با مشکلات زیادی مواجه شده و زمان بیشتری را باید در قسمت نوزادان بیمارستان سپری کنند.
  تحقیقات نشان می دهد که چاقی در دوران بارداری احتمال تولد پیش از موعد نوزادان را تا ۳۰ درصد افزایش می دهد به عبارت دیگر این خطر نسبت مادرانی که وزن متعادلی دارند، بین ۱۵، ۵۰ و ۸۰ درصد متغیر است.
  این مسئله اهمیت کنترل وزن و رعایت اصول مربوط به کاهش وزن را برای مادران باردار افزایش می دهد.
  iscanews

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 11. Top | #20
  مدال ها:
  Posting Award

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  10.98
  محل سکونت
  (¯`•قلب فرهاد•·´¯)
  نوشته ها
  16,885
  حالت من : Badhal

  ویترین مدال ها

  پیش فرض پاسخ : نكاتي كه بايد قبل ازبارداري بدانيم

  تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری

  تعیین جنسیت
  اولین نکته ای که در مورد این مبحث باید متذکر بشم اینه که برخلاف تصور قدیمیها که میگفتند اگه دو ماه اول بارداری مادر از خوراکیهای گرم استفاده کنه بچه پسر و اگه از خوراکیهای سرد استفاده کنه بچه دختر میشه امروز کاملا مشخص شده که این بحث پایه علمی نداره چون از همون بدو پیدایش نطفه اگه کروموزومهای x باهم ترکیب بشن بچه دختر و اگه کروموزومهای x و y با هم ترکیب بشن بچه دختر میشه . پس ما قبل از بارداری باید با یکسری دستوراتی که من در زیر میارم تا 98% میتونیم جنسیت بچه رو تعیین کنیم ولی اگه باردار باشید دیگه نمیشه کاری کرد .
  نکاتی که باید در ابتدا توسط آقایان رعایت شود
  1- برخلاف تصور قدیمیها جنسیت بچه تنها توسط زن تعیین نمیشه بلکه هم مرد و هم زن در این مورد نقش دارن . بعضی زنها رحمهای گرم و مکنده ای دارن که باعث میشه کروموزومهای y خودشون رو زودتر برسونن و بچه پسر میشه و بعضی برعکس . ولی نکته مهم در اینجا نطفه مرد است . اگر نطفه سالم و قوی باشه بچه پسر و اگه ضعیف باشه بچه حتما دختر میشه .همچنین تعداد اسپرم هم در جنسیت جنین نقش مهمی داره یعنی اگه تعداد اسپرم از 20میلی در سی سی کمتر باشه فرزندتون به احتمال زیاد دختر میشه . پس اگر مثلا داشتن پسر براتون خیلی مهمه میتونید یک ازمایش اسپرم انجام بدید تا ببینید وضعیت به چه صورتیه . در موسساتی مثل رویان با هزینه ناچیزی این ازمایش رو انجام میدن . نگران نباشید از اینکه ازمایش بدید و ببینید که نطفه ضعیفی دارید . این نشون دهنده ضعف شما نیست درصد بسیار بالایی از آقایون این مشکل رو دارند که علتهای مختلفی داره و مثلا کمبود ویتامین ث یا اسید فولیک میتونه این مشکل رو ایجاد کنه .
  2- نطفه های خیلی ضعیف که ممکنه در اثر بعضی از بیماریها مثل واریکوسل ایجاد بشه ( توضیح آن از مبحث ما خارجه ) ممکنه در وهله اول باعث بارداری بشن ولی بچه سقط میشه پس اگر سقطهای مکرر دارید یکی از دلایلش میتونه همین باشه
  3- نطفه آقایون سه ماه طول میکشه که کامل بشه . برای همین برای تقویت نطفه، اقایون باید از سه ماه قبل از بارداری همسرشون اقدام کنن
  4-یکی از مسائل مهمی که نطفه رو ضعیف میکنه سیگاره پس اگر طالب نوزاد پسر هستید سعی کنید حتی الامکان برای سه ماه سیگار نکشید یا مصرفش رو کم کنید چون سیگار ویتامین ث بدن رو از بین میبره و این ویتامین در امر ساخت و تکمیل نطفه نقش مهمی داره .
  5-آقایون از سه ماه قبل روزی یک عدد ویتامین ث و یک عدد اسید فولیک بخورید که هر دو ویتامین بوده و مطمئن باشید که برای بدنتون بسیار مفیده و نطفه رو تقویت میکنه . این مورد رو حتما حتما انجام بدید .
  6- اگر بیضه ها تحت فشار یا گرما قرار بگیرند در مکانیسم اسپرمها اختلال بوجود میاد پس در طول این سه ماه از پوشیدن لباس زیرهای تنگ و شلوارهای چسبان و گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید .در طول روز اگر میتوانید کیسه یخ روی بیضه ها قرار دهید .
  8- نیم ساعت قبل از لقاح هم یک کیسه یخ به مدت 10تا15دقیقه قرار دهید .
  9- املاح خون مادر هم در تعیین جنسیت نقش دارند اگر میزان سدیم و پتاسیم بالا و میزان کلسیم و منیزیم خون پایین باشد بچه پسر و برعکس آن بچه دختر میشه .
  10- محیط اسیدی یا قلیایی واژن هم نقش تعیین کننده ای دارد . محیط اسیدی دشمن کروموزوم y بوده و ان را از بین میبره پس برای پسر شدن نوزاد محیط باید قلیایی و برای دختر شدن محیط باید اسیدی باشد .
  11- زمان نزدیکی اگر 2-3 روز قبل از تخمک گذاری باشه بچه دختر و اگر کمی قبل یا کمی بعد ( حوالی تخمک گذاری ) باشه بچه پسر میشه .
  12-به ارگاسم رسیدن زن محیط رو قلیایی و احتمال پسر شدن رو افزایش میده .
  13-زمان نزدیکی و وقوع حاملگی نقش خیلی خیلی مهمی در جنسیت فرزند داره . اگر شما تمام نکات رو رعایت کنید ولی به زمان توجه نداشته باشید شانس خودتون رو بسیار کم می کنید . در زیر یک جدول که من از مجله تایمز برداشتم رو برای شما میذارم و بعد توضیح اونو به شما میگم . در مجله تایمز نوشته بود که این جدول چینی است و درصد خطای اون تنها 2% است و 98% درسته البته اگه شما هم اونو با دوروبریهاتون تست کنید میبینید که درصد بسیار بالایی درسته . خوب پس اول به نکته های زیر توجه کنید تا جدول رو براتون بذارم .
  برای داشتن نوزاد دختر
  1-خانم ها از غذاهایی با کلسیم و منیزیم بالا استفاده کنند . لبنیات بخصوص شیر و ماست - ترشی - تخم مرغ - کرفس - پیاز - کاکائو - غذاهای شیرین - نخود سبز - لوبیا سبز را زیاد استفاده کنید و مصرف نمک را به حداقل برسانید .این کار رو باید دو تا سه ماه قبل از بارداری شروع کنید چون دیرتر فایده ای نداره .
  2- سعی کنید 3-2 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و به ارگاسم نرسید چون در این حالت به علت قلیایی شدن و انقباضات ایجاد شده کروموزومهای Y زودتر خودشون رو به تخمک میرسونن .دخول نباید عمیق باشه .
  3-قبل از نزدیکی با محلول رقیق شده سرکه ( سرکه و آب) برای شستشوی خود استفاده کنید تا محیط اسیدی شود .
  4-خانمها چه در مورد فرزند دختر چه پسر از 2ماه قبل باید مصرف اسید فولیک رو شروع کنند .
  برای داشتن نوزاد پسر
  1- آقایان از سه ماه قبل باید روزانه یک قرص اسید فولیک و یک قرص ویتامین ث مصرف کنند و همانطور که گفتم باید از پوشیدن لباس زیر و شلوار تنگ - نشستن طولانی روی صندلی - گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید .
  2- آقایان از مصرف غذاهای کنسرو شده خودداری کنند .
  3- خانمها از دو ماه قبل غذاهایی مانند موز - کاهو - توت فرنگی - خرما - هل - زعفران - دانه های روغنی - کره - گوشت قرمز - سیب و برنج و غذاهای نمکی را استفاده کنید .
  4- خانمها لبنیات را برای این مدت از رژیم غذایی خود حذف کنند .
  5-لقاح باید در حوالی تخمک گذاری صورت بگیرد .
  6- قبل از لقاح آقایان کیسه یخ روی بیضه ها قرار داده و خانمها از شستشو با محلول جوش شیرین رقیق شده با آب استفاده کنند .
  7-دخول باید عمیق بوده و خانم به ارگاسم برسد

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  تمام عروسک های[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] یتیم می شدند

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دختر نبود


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

ساعت فلش

اکنون ساعت 09:57 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0